Jak dostać kredyt mimo zadłużenia z komornikiem?

wpis w: Pożyczki | 0

Czasem – mimo naszych usilnych starań – może się zdarzyć, że przez zaległości, które staramy się uregulować od dłuższego czasu, do akcji wchodzi komornik. Bez wątpienia zaczniemy myśleć nad dodatkową pożyczką. Ale czy tak naprawdę realna jest pożyczka dla zadłużonych z komornikiem?

Z pewnością nie udzieli nam jej żaden bank. Z jakiej przyczyny? Instytucje bankowe weryfikują zainteresowanych petentów w Biurze Informacji Kredytowej pod względem jakichkolwiek obciążeń i nieterminowości w spłatach. Dotyczy to zarówno klientów prywatnych, jak również firm. Nie pomogą żadne starania, gdyż bank jest nieugięty i osobom niewiarygodnym pieniędzy nie pożyczka. Co w takim wypadku należy zrobić? Starać się szukać innych instytucji, które takowych pożyczek użyczają.

Trudnią się tym przede wszystkim różnorodne parabanki a także firmy kredytowe, które nawet nie muszą wiedzieć o naszych problemach finansowych. Dzieje się tak z tego powodu, że nie interesuje ich nasza historia kredytowa i nie sprawdzają jej w stosownym miejscu. Ograniczają konieczne formalności i szybko przelewają pożądaną gotówkę. Do tego umowę można zawrzeć nie tylko w placówce, lecz również przez internet czy SMS-a. Wyróżniają się ogromną popularnością, ponieważ są ostatnią deską ratunku. Tym bardziej, że co raz powstają nowe instytucje, które przyciągają swoimi propozycjami. Należy jednak uważać, albowiem zaciąganie następnych kredytów może się okazać dla nas niebezpieczną zagrywką. Jeśli nie uiścimy rat w takiej instytucji, procenty i kary za spóźnienie natychmiast urosną, co wiąże się z większymi długami. Powinniśmy na spokojnie przeglądać warunki umowy, ubiegać się tylko o taką sumę, którą będziemy mogli oddać i podejmować racjonalne decyzje. W kwestiach finansowych nie ma żartów. Instytucje pozabankowe należy traktować jako ostatnie możliwe wyjście z problemów, gdy wyjątkowo potrzebny jest nam przypływ gotówki i nie mamy jak zdobyć go w żaden inny sposób.

Jak widać pożyczka dla zadłużonych z komornikiem nie jest wsparciem, które można uzyskać w banku. Należy więc szukać innych sposobów, które pomogą zapomnieć o kłopotach.