Kilka uwag dotyczących szybkich pożyczek pozabankowych

wpis w: Pożyczki | 0

Szybkie pożyczki pozabankowe zdobywają coraz większe uznanie wśród Polaków. Okazuje się, że w kraju nad Wisłą cały czas ktoś potrzebuje pieniędzy i chętnie pożycza je od różnych firm, a nie tylko w bankach. Banki zaczynają być staromodne ze swoją przerośniętą papierologią, która odstrasza wiele osób. Dlatego parabanki mają się coraz lepiej.

Przede wszystkim szybkie pożyczki pozabankowe to oferta dedykowana dla o wiele szerszego grona odbiorców, niż tradycyjne pożyczki oraz kredyty bankowe. Większa swoboda w udzielaniu pożyczek przypada w udziale parabankom, które nie muszą aż tak twardo przestrzegać przepisów prawnych. Dlatego naprawdę praktycznie wszyscy mogą skorzystać z ofert szybkich pożyczek parabankowych, o czym powoli przekonuje się całe społeczeństwo.

pożyczka

Po co więc tracić czas na staniu w kolejce do pracownika banku, skoro można na przykład wszystkie formalności załatwić online? Z takiego samego założenia wychodzą też parabanki, które poszły o krok dalej, niż tradycyjna bankowość. W większości parabanków klienci mogą spokojnie wypełnić wszystkie formalności za pomocą formularzy online, czy też dokumentów, które mogą sobie wypełnić na swoim komputerze i przesłać na przykład pocztą lub w wiadomości e-mail. O ile banki reklamują się w podobny sposób, o tyle zawsze na końcowym etapie podpisywania umowy pożyczkobiorca jednak musi pofatygować się osobiście do oddziału banku i złożyć kilka podpisów na wcześniej przygotowanych dokumentach.

Nie każdy jednak chce lub też ma możliwości na fizyczne stawienie się w banku. Klienci lubią być wygodni, dlatego chętniej skłaniają się do rozwiązań, które nie wymagają większego zaangażowania czy wysiłku. Po co mam jechać do banku, stać w korku, denerwować się, trąbić na innych kierowców i marnować paliwo, skoro w kilkanaście minut mogę mieć pożyczkę na koncie nie ruszając się z domu?

Parabankowość wyznacza więc pewne trendy, za którymi większość tradycyjnych banków stara się podążać. Niestety z powodu prawa bankowego nie są one w stanie dorównać ofertom parabankowym. W rezultacie ta grupa klientów, która wcześniej zaciągała niewielkie pożyczki w bankach, odchodzi do firm pozabankowych, ponieważ tam za te same pieniądze mogą otrzymać pożyczkę, która o wiele szybciej znajdzie się na ich koncie i o którą nie trzeba będzie się starać, wypełniając całą stertę papierów i formularzy.

Jak więc będzie wyglądała tradycyjna bankowość za kilka lat? Czy parabanki utrzymają atrakcyjne oferty, czy też polskie prawo w końcu je mocno ograniczy? Póki co jest dobrze, a rosnąca popularność szybkich pożyczek przyciąga coraz więcej osób. Miejmy nadzieję, że taki stan utrzyma się jak najdłużej.